___ Мако се

ДВАДЕСЕЛ ТРЕЋЕ КОЛОПРВЕ САВЕЗНЕ ЛИГЕ

О

бод

У ФИНИШУ СИТУАЦИЈА СЕ КОМПЛИКУЈЕ. — ЗАГРЕБАЧКИ „ПЛАВИ“ И ДАЉЕ НА ЧЕЛУ ТАБЕЛЕ ЗАХВАЉУЈУЋИ БОЉОЈ ГОЛ-РА ЗЛИЦИ. — СИГУРНЕ ПОБЕДЕ ОСТАЛИХ КАНДИДАТА. — НА ТАБЕЛИ НЕМА ПРОМЕНА

Узбудљива утакмица | Слаба игра у Загребу у Скопљу 54

Ф 72Ће

љ иљи

Ни резултати 23 кола Савезне лиге гису разбистрили ситуациЈУ ни у горњем, ни у доњем делу табеле, Пре би се могло речи, захваљујући нерешеном резултату „Динамо“ — „Вардар“, да се ситуација у борби за наслов првака још више компликовала.

Коло је прошло без изненађења, изузев утакмице у Скопљу. „Вардар“ је потврдио да на свом терену са водећим тимовима Уувек постиже добре резултате. „Динамо“ је једини од кандидата у овом колу изгубио бод али је остао на челу табеле. „Црвена звезда“, „Партизан“ и „Хајдук“ су победили, али се поредак кандидата у горњем делу та-

беле није променио. Међутим, смаљила се разлика у бодовима. и пеизвеспост је постала још већа.

И у зони опасности ситуација је иста. Кандидати за испадање — „Одред“, „Работнички“ и „Раднички“ изгубили су бодове. „Војводина“, „Спартак“ и „Сарајево“ учврстили су се у средњем делу табеле.

Занимљиво је да су после 23 кола сви тимови остали на истим местима на табели,

Ефикасна навала Сплићана

„Хајдук“ — „Раднички“ 5:2 (5:2)

ТАБЕЛА ПРВЕ ЛИГЕ Динамо 2214 3 5818 34 Црвена звезда 22 154 3 45:18 34 Партизан 22 14 5 3 70:29 33 Хајдук 23 15 3 5 46:30 33 Војводина 21 1 4 6 50:32 26 Спартак 22103 9 41:43 23 Сарајево 23 103 10 31:38 23 БСК 23 76 10 34:34 20 Вардар 21 410 7 28:29 18 Локомотива 23 6 4 13 33:41 16 Пролетер 23 5 6 12 29:52 15 Раднички 22 6 3 13 30М4 15 Работнички 234 3 16 1876 1 Одред 2234 15 31:60 10

"

Стадион ЈНА, Гледалаца око 20.000. Судија Кранц. Стрелци: Брокета у 7 минуту (1:0), Мато-

шић у 18 (2:0), Шенауер у 30 (3:0), Јосифовић у 41 (3:11), Петаковић у 43 (3:2), Матошић у 83 (4:2), Матошић у 89 (5:2).

ХАЈДУК“: Беара — Кокеза, Грчић 1 — Араповић, Делић, Луштица Младинић, Брокета, Матошић, Видинић, Шенауер.

„РАДНИЧКИ“; Петровић — чокић, Качунковић — Љубеновић, Павловић, Ђорђевић — Петаковић, Јосифовић, Језеркић, Огњановић Љ Огњановић Пп,

„Хајдук“ је јуче однео заслужено два бода из Београда, мако је већи део игре у пољу припадао „Радничком“, Тим Сплићана, коме је недостајао повређени Вукас, итрао је пожртвовано, једноставно и ефикасно. Стрелци „Хајдука“ искористили су, безмало, све шансе ко-

Неискоришћен пенал

ту „Спартак"—-БСК 2:0 (2:0) Суботица, 11 априла

Стадион „Спартака“. Гледалаца око 6.000. Судија Вараждинац из Загреба. Стрелци: Богојевац у 17 и Огњанов у 27 минути,

"СПАРТАК"; Глончак—Тапишка, чопић— Кујунџић, Копиловић, чЧикош | П—Богојевац, Јаковетић, Огњанов, Такач, Бранисављевић.

Бек: Раденковић—јЈуричко, Радовић—Тасић, Видин, ДдавидовићПанић, Антић, Марковић, кКалоперовић, Прлинчевић,

Резултат ове утакмице није реалан. Домаћи су имали прилике да постигну још неколико голова али ја то навала пропустила. Гости су У 9 минуту кривицом Тапишке ту"жли једанаестерац. Међутим, Калоперовић није ту прилику искористио. __ Веома леп гол постигао је Огњанов у 27 минути. Он се на један дентаршут Бранисављевића падом на земљу одлично извио и преко тлаве изванредним ударцем поститтав гол. Био је то ретко виђен гол. У тиму „Спартака“ истакли су се _Огњанов, Јанковић им Такач, а код БСК Давидовић и Калоперовић. Судија Вараждинац водио је до_бро утакмицу.

| ПРУТ

„Шибеник" 2:0 (1:0)

___Сарајево: „Железничар" — „Браник“ 0:0

_ Шитоград: „Будућност“

_ пи „Велетж" 1:0 (1:0)

ерашљње коло Друге "савезне лите завршило са великим · бројем ремија — у само два сусрета постигнуте су победе — дошло

|

А САВЕЗНА ЛИГА

„Вардар" — „Динамо" 1:1 (0:0)

Стадион градски. Гледалаца 15.000 Судија Мелешевић. Стрелци Леов у 52 за „Вардар: и Чајковски у 55 за „Динамо",

ДИНАМО": Краљ, — Шикић, Црнковић — Мантула, Хорват, Режек — Липушиновић, Чонч, 0сој-

нак, Чајковски, дворнић, „ВАРДАР": Бидинић — Арсовски,

Новаков — Дацевски, Лазаревски, Копиновски _-- Леов, Велковски, Цинцијевски, Миланов, Георгијев-

ски.

Сусрет измећу „Вардара“ и „динама" завршен је нерешено, у врло лепој и узбудљивој игри. Утакмица у Скопљу обиловала је борбеношћу играча оба тима и мноштвом добрих. комбинизција које су се често завршавлли шутом на врата Видинића и Краља. Голман „Динама" имао је више посла, али је успешно обављао задатак.

У другом полувремену домаћи ни су били у стању да се супротставе брзој игри „динама" који је каткада на крају полувремена изводио нападе и са седам и осам играча. Прво полувреме протекло је у равноправној игри. Шансе за гол имали су и једни и други.

На крају првог дела игра „ВБардар" је,почео да угрожава гол „Динама", озбиљније али опрезна игра Хорвата и Црнковића није омогућавала домаћима да дођу У воћство. У 36 минуту „Динамо" је могао да поведе јер је лопта неколико пута упућивао на гол.

У другом полувремену за три минута постигнута су два гола. „Вардар" је повео голом који је 'постигао Леов У 52 минуту, а за „Динамо» _ изједначујући Гол постигао је Чајковски, који је неколико минута касније могао да повиси резултат на 2:1, али је његов шут одбранио Видинић. #78

је су имали, а нарочито располо-

жени Матошић.

„Раднички“ је вршио снажан притисак крајем првог и скоро читаво друто полувреме, али је и овога пута његова навала затајила губећи се у бесконачним хомбинацијама. У тиму Сплићана најбољи итрач и ове недеље био је Матошић. Све акције су ишле преко њега, а поред тога постигао је сам и три гола. Остали су играли врло пожртвовано. Код „Радничког“ је једино отекакао продорни Петаковић. Судија Кранц добар. Вол.

„ЦРБЕНА ЗВЕЗДА“: Кривокућа

— станковић, 3Зсковић — Златковић, Спајић, ЋЂајић Веселипов, попопић, Рудински, Цокић и Костић. „ЛОКОМОТИВА“: Стинчић — Етлинтер, Фирм — Цањек, Апдрочец, Ппукшец — Оџак, Кобе, Папец, Гереш, Бобек.

До краја утакмице преостало је било још 15 минута. Међутим, гледаоци су већ у дугим редовима почели напуштати стадион у Максимиру. Били су незадовољни игром и једног и другог тима. Игра је била слаба, неповезана. То је сигурно била најслабија првенствена утакмица која је у последње време одиграна у Загребу.

Тешко је ређи који је тим био слабији. Играчи су често грешили. Ипак су играчи „Црвене звезде“ били нешто бољи и заслужено су освојили оба бода. Успели су да искористе све шансе које су имали.

Само 15 минута играло се добро. Било је то у периоду после изјед-

Бобек постигао 4 гола

„Партизан“ — „Работнички" 8:0 (3:0)

ЈНА — гледалаца око

Стадион Гвардијанчич

20.000 — Судија стрелци: Бобек у 14 и 17, Херцег 39, Бобек у 48, Херцег у 61, Бобек

у 81, Милутиновић у 85 и Херцег У 87 минуту.

„ПАРТИЗАН": Стојановић — Белин- Лазаревић — Михајловић, Јовановић, Пајевић — Радовановић, Милутиновић, Зебец, Бобек, Херцег. „РАБОТНИЧКИ": Гичевски Бачваров, Тодоровски | — Стојањовски, Јанковски, Петровски Поповски, Дамјанов, Димитровски, Радевски, Вучиновски.

„Партизан" је поновио резултат, који је постигао у Скопљу У сењем делу првенства. На данашњој утакмици његова навала била је добро расположена. Па ипак, пре ма ситуацијама и надмоћности Домаћи су могли да постигну и већи резултат. Међутим, навални играчи су били прилично лежерни пред противничким толом и пропустили низ повољних шанси. Упркос високом поразу, „Работнички" се читаво време врло срчано борио.

Лева страна „Партизанове, навале постигла је седам голова — Бобек 4, а Херцег 3. Бобек је поновио Зебецов рекорд, који је овај постигао на утакмици у Скопљу са истим противником.

У тиму „Партизана" најбољи је био Бобек, а код гостију Петров-

ски. Судија Гвардијанчич водио је утакмицу добро. љ

л.

Гичевски интервенише испред Бобека

Добра игра Војвођана

„Војводина" — „Пролетер" 2:1

Осијек, 1 априла Игралиште „Пролетера“. Гледалаца 6.000, Судија М. Стефановић.

Стрелци: Веселиновић у 63 и Кр-

стић у 76 минуту за „Војводину“,

а Шестак у 71 минуту За »„Про-

летер“.

„ВОЈБОДИНА“; Ристић — Влаовић, Маленчић — Бланарик, Милованов, Бошков — Кргин, Крстић п, Веселиновић, Лешков, Крстић |.

„ПРОЛЕТЕР“: Третињак — Фегели, Мајер — Фелд, Милаковић, Пинтарић — Шестак, Рупник, Векић, Брњеварац, Дворнић П.

Технички добром и комбинаторном игром гости су скоро стално имали теренску надмоћност и успели су да однесу оба бода из 0Осијека. САВЕЗНА БОКСЕРСКА ЛИГА

„Војведина" добила меч против „Металца" без борбе

Загреб, 11 априла

Првенствени сусрет дванаестог кола савезне боксерске лиге између загребачког „Металца“ и новосадске „Војводине“ није одржан. „Војводина“ је повела три боксера другог разреда, теко да би „Металац“ још пре почетка меча, повео

емија

је до знатних промена на табели. „Загреб" је успео да из Шапца однесе један бод и да учврсти своје воћство, „Будућност" се попела за једно место, а други претставник Црне Горе — „Ловћен" — је после нерешене игре на свом терену са футбалерима Крушевца ипак дотлао на треће место. Дуел последњих на табели између „Борца“ и

„Шибеника" завршио се победом Бањалучана и они су измењали места.

| Загреб 1731 239 1 Мачва п 542 20:9 14 Ловћен мо 443 1611 12 Вележ л 605 2218 12 Будућност м 524 3215 12 Напредак по 515 мл п железничар о 425 2320 10 Браник пл 416 от 9 Борац по 317 1094 7 Шибеник п 227 6:17 6

са 6:0. Међутим приликом мерења тежине три боксера „Металца“ пре шла су дозвољену границу, те је „Војводина“ добила меч без борбе са 16:0, |

ж „Спартак“ — „Локомотива" 14:6

Суботица, 1 априла

Оно што је Бајић 1 направио данас заслужује да буде увод овом извештају. Када је пре почетка меча у полутешкој категорији спикер објавио да је то Бајићев 150-ти наступ за „Спартак“, нико није ни мислио да ће овај јубилеј бити обележен победом над државним прваком Кораћем, али му је у последњем минуту то успело када је једним снажним крошем послао противника на под. Остале борбе нису биле интересантне.

ж

Ц Ш „Јединство" — „Раднички" 13:7 Јуче је у Зему: одржан меч изМеђу „Јединства“ и „Радничког“ у оквиру Савезне лиге. Победили

су боксери „Јединства“ са 137,

Резултати: у мува, лакој, велтер, полусредњој и полутешкој категорији мечеве су добили без борбе Јанковић, Николић и Јеремић (сви „Раднички“ и Лазаревић и трај вић („Јединство“), бантам: живановић — Јевтовић 2:0, перолака: жутић — Поповић „2: полувелтер: Михајловић — Чупић 1:1, средња: Возаревић — Тодоровић 2:0 (нко У првој рунди), тешка Кауфман Шабановић 2:0 (Шабановић дисквалификован). Умало изненађење

„Сарајево" — „Одред" 3:2 (3:0) Сарајево, 11 априла

Стадион „Сарајева" — Гледалаца око 12.000. — Судија Марек (Загреб) — Стрелци: Жиганте у 15 и 4, Ново у 43, Топлак у 47 и 85 минуту.

„САРАЈЕВО" : Авчић — Стипић, Алајбеговић — Шврака, Јусуфбеговић, Ловрић П — Жиганте, Јерковачки, Ловрић 1, Ново Живков.

„ОДРЕД": Арсић жизотић, Кланчник — Палатинус, Лесја жижек Здравкови, Жулоар Топлак, Брезар, Кампош.

У току целог првог полувремена „Сарајево" је било надмоћније и већ у 15 минути Жиганте је постигао водећи гол. Исти играч је четири минута пред крај првог полувремена изванредним шутом повећао воћство на 2:0, а у 43 минути Ново је избио голману „Одреда" лопту из руке и постигао гол.

У другом делу утакмице слика на терену била је потпуно обрнута. Тости су преузели иницијативу, по жртвовано се борили и доминирали теречом. Топлак је одмах у наставку игре смањио на 3:1 пребацивши голмана домаћих. Исти итрач је пред крај утакмице из гужве постигао други гол.

У тиму домаћих најбољи су били Ловрић Г и Жиганте, а код „Одреда" истакли су се Топлак и жумбар. Судија Марек врло добар.

„Ајнтрахт" (Франкфурт) — „Фламенго (Рио де Жанеиро) 1:1 (0:1) Франкфурт, 1 априла

(Асошиетед прес)

Међународни _футбалски сусрет између _ „Ајнтрахта" (Франкфурт) и ,„(Рламенга" (Рио де Жанеиро) завршен је резултатом 1:1 (0:1).

Поредски поб“ јен у спринту

На друму Загреб — Карловац Загреб, одржано је првенство Загреба у бициклизму. Учествовало је 55 такмичара. У трци сениора победио је Новак у времену 2:10,30. други је Поредски, који је изгубио трку у спринту пред циљем. Од јуниора најбољи је био Хнаус.

НАРОДНИ СПОРТСКИ УНИВЕРЗИТЕТ

Делиградска 27

У уторак предавање: „Какве спортске могућности жа каон Таре" (са филмом). предавач

|

—–——6>_————

„Локомотива“ 3:1 (1:0)

! начења „Локомотиве“ Оба тима почела су играти живље. Али то је потрајало док „Звезда“ није дала други гол. Посла тога играчи „ ЛОкомотиве“ били су деморалисани, а гости су били оадовољни резултатом. Једини леп моменат на овој утак мици био је Цокићев гол који је постигао оштрим зшутем са 18

метара погодивши доњи леви угао. и. Ј.

|ађарена — Ау

(Од специјалног извештача |

презентација мађарске и Аустрије. И овог пута Мађари су успели да непусте Беч као победници, захваљујући аутоголу Хапела у 3 минуту. Утакмици је присуствовало око 60.000 гледалаца, а водио ју је Италијан Бернарди.

Игра је протекла цело време у врло живом темпу. Аустриски репрезентативци били су равноправни партнери једанаесторици мађарских репрезентативаца, који су недавно победили Енглеску. Одбране обеју екипа биле су бољи део тима, Код Аустријанаца су се истицали Ханапи, Хапел и Оцвирк, који је успео да У многоме онемогући ПУшкаша, док су Мађари имали најбољег претставника у голману Гросичу. Судија Бернарди судио је са мањим грешкама и то на штету Аустријанаца.

Једини гол утакмице пао је крајем првог полувремена из једне опасне акције Будамиа и Кочиша пред аустриским голом, Када је Кочиш упутио лопту према Земану, Хапел ју је продужио у жељи да је врати голману, али тако неспретно да је лопта ушла У — гол. Аустријанци су у другом полувремену били надмоћнији, али им је недостајао завршни ударац. Шлегер и Хал пропустили су да искористе две зреле шансе, које им је припремио Динст. ! АУСТРИЈА: Земан, Штоп, Хат Опцвирк, Гисер, Хала Вагнер, Динст, Колер,

веш ар

Ханапи, гтенштилер), Шлегер. МАЂАРСКА: Гросич, Бузански, Лоранц, Ластош, Божик, Закаријас, Будаи, Кочиш (Палатош), Хидегкути, Пушкаш, Чибор.

М. ЕРИЋ

Још четири победе Мађара и две нерешене игре

Аустрија Б — Мађарска Б 0:5 (0:3), Штајерска — Мађарска Ц 2:5 (0:3) Горња Аустрија — Мађарска ц п 1:4 (0:2), јуниорске репрезентације 0:6 (0:3), Доња Аустрија Мађарска Д 0:0, Беч — Мађарска „наде“ ' 2:2 (2:2).

· Италија = Францусна 9 ; | д Е | || к (Од сталног дописника „Борбе') _Стадион „Коломб». Гледалапа 65.000. Сгрелци: Пјантони за Фран цуску у 24 и Пандолфини У 33, Гали У 35 и 51 минути за Италију. Судија Елис (Енглеска).

Италијански тим, чији костур сачињавају играчи „Интера" из Милана, глатко је победио француски

стандардни тим са 31. За послед-

њих 35 година Француској ниједном није успело да туче Италијане.

Француски тим био је онај исти а је ааго Ирску и Луксемург, а изгубио 0, ос ВИТрЕвУ. ту д Југославије У

Париска штампа је још јутрос, уздајући се у добру физичку кондицију, брзину и темперамент гвоја једанаесторице, сматрала да ће Маршовом тиму поћи за руком да туча Италијане, које је оцењивала технички равноправним.

Међутим, Италијани су се показали као комплетни футбалери. Њихова техника је била несумњиво изнад нивоа техничког знања ко јим располажу Французи. У таквим условима предности француске једанаесторице нису могле да дођу до изражаја. Њихово главно оружје брзина и физичка Кондиција зао стајали су пред вештим владањем лоптом којим располажу Италијани. ,

Састављачи француског тима по лагали су велика наде у своју једанаесторицу и овај тим требало је можда са мањим изменама да учествује у Швајцарској на утакмицама светског првенства. Неуспех про тив Италијана ставио је Францу“

Старт наших тенисера у

Монте Карлу

(Специјално за „Борбу") Монте Карло, 1 априла

Данас су у Монте Карлу игране утакмице првог кола овогодишњег тениског турнира. У синглу наступила је већина наших итрача, У првом колу Џалада ја победио «Француза Џредо са 62, 6:3; Петровић — Б. Барла 67, 6:2; Бернар —

а 61, 6:2; Жибер — Нешића са 61, 7:5; Штерн (САД) — победио је Шлећевића са 6:3, 8:6, Винцена — Јагец 6:0, 6:2, Павловић — дестремо 3:6, 1:6, Ппелица — Ласло #:3, 61. Турнир до 23 године: Плећевић је поб Саландроа са 6:3, 61, Кулаш Нешића са 6:2, 61.

Сутра Шанајотовић _ игра против

Урлиха (Данска), а Николић против Аркенштајна. · Полуфинални турнир у Сан Ремоу: гардини — 'Домбени 6:4, 6:2, 61, Амореа — Берло 6:2, 6:2, 6:2. У финалном сусрету састају се Амореа и Ггардини, м. пл,

специјалног извештача „Борбе“ )

Рамсајд, 1 априла ЈУГОСЛАВИЈА Шшуперина, Рашић, Миљковић, Мартинко, (Чеперовски), танацковић, Огњановић, Јовановић, Мештанек, Перић, Михајловић, (Мартинко), Дадић. Стрелци: Игарфија и Тереира у 26 и 58 минуту. Гледалаца око 10.000. Судија Ффрудија Фикор (Немачка). За пети мимут другог полувреа може се рећи да је био одлуза резултат данашње утакмице. Досуђен је слободан ударац са 18 метара против шШпавије, који је извео Мештапек врло јаким удар цем. Међутим, лопта се одбила од пречке, дошла до дДадића, који је тукао у гол, али се лопта поново

одбила од дирека према Јовановирао према толу.

"ВР Пв 11 априла | спортски новинари, који су УНА

Данас је на стадиону у Пратеру | следе А из аРУ анине 28 сусрет футбалских ре- оптимизма, разочарани СУ о мр

одигран уср МЕ њом игром француског тима. Ме-

да је тешко састави

тим, истич: ЂУТим 5 м. Они напо~

ти моментано бољи ти ј мињу да ови исти играчи играју да леко боље у својим клубовима, појава која је карактеристична за

занцуске професионалце. ВУНЕ Б. ПЕШИЋ

Италија Б — Француска Б 0:0

Рим, 1 априла (Танјуг) Данас је у Риму одиграна међународна футбалска утакмица између Б репрезентација Италије и Француске. Сусрет се завршио нерешено 0:.

» „Младост“ и „Железничар нови чланови Савезне

кошаркашке лиге

Карловац, 1 априла

У Карловцу су данас завршене квалификације за улазак у Савезну кошаркашку лигу. Нови чланови

за изједначење, али је остала неискоришћена. После овога Шпанци поново преузимају иницијативу и

сваки њихов напад претставља. опа сност за наш гол. Насупрот Шпан-

Шуперипа се у нашем тиму највише истипао

цима, који су током целе утакмице били бољи и надмоћнији, наш тим је играо врло слабо, нервозно и некорисно. Наши играчи крета-= ли су се врло споро по терену, Интересантно је изпоменути да су шпански играчи растом мањи, али су скоро у свим дуелима за високе лопте излазили као победници, После данашњег пораза наш тим

нема скоро никаквих шанси да се |

пласира за финална такмичења, јер је више него сигурно да ће Шпанци победити Португалију и

Слободну Ирску. Од наших једино су задовољили Миљковић и Шуперина, док су остали играли слабо.

Судија је био врло добар. после утакмице градоначелник Ремсајда приредио је закуску за обе репрезентације и играчима и руководствима поделио поклоне. Следећу утакмицу наша репрезентација игра 13 априла у Есену зрозни На

лиге постали су ка рЛованиИ туталије. Ј И бу и ва ничар" из Мари- У осталим сусретима поститнути бора и Борац" из Бање Луке. Ма- су следећи резултати: ирска—порриборчани су имали исти број бо- | тугалија 2:2, Источна Немачкадова као и прва два пласирана | Француска 31, Луксембург—Аустри клуба, гли се нису пласирали због | ја 3:2, Турска—Белгија 4:0, МАБаОИ лошије кош диференције. ст ска—Енглеска А АЕ " Ена + а ђе аи.

ПРВЕНСТВО СВЕТА

У СТОНОМ ТЕНИСУ

Неуспех наших мешовитих парова

Лондон, 11 априла (Танјуг)

Услед великог броја пријављених играча, такмичење за појединачно првенство света у стоном тенису У Лондону почело је већ данас.

Мгране су само _ неке утакмице првог кола првенства мушкараца и прва два, односно три кола такмичења мешовитих парова. У такмичењу мушкараца није било изненађења, играли су углавном непознати играчи.

У такмичењу мешовитих парова елиминисани су наши парови Вотринц — Николић, затим Габрић Човић и ЖХарангозо — прици (Аустрија). Белико изненађење претставља и пораз светских првака Шида и Розеануа.

Резултати првог кола: Харангозо прици Тамасу, Танака 35, Томита, грши — Габрић, Човић 3:09. Друто коло: Долинар, Вертл —

ПОСЛЕ

Према делимичним резултатима избора у Белгији, повећао се број гласева за социјалисте н либерале

Брисел, 11 априла (АФЦ) На основу првих делимичних резултата парламентарних избора у Белгији, општа тенденција јесте повећање броја гласова датих за социјалисте и либерале, а слабљење католика. Позиције КП Белгије остађу непромењене,

Настављају се британске акције против покрета Мау — Мау

Најроби, 11 априла (АФП) Привремени гувернер Кеније сер Фредерик Крофорд изјавио је вечерас да је плано примирју с покретом Мау-Мау пре трпео неуспех. Он је истовремено саопштио да ће операције против спага овог покрета бити појачане. Још данас авиони су почели да „бомбардују зоне у којима делује покрет Мау-Мау. Као што је раније јављено, британске власти. успоставиле су кра+ јем марта први контакт с неким од ових вођа и јуче је требало да претовори буду настављени у области итјери али вођи покрета МауУ више = о У дошли на прего Поред тога, шест заробљених вођа покрета Мау-Мау које су власти Па Воду операције да би није се вратило. на Заробљени генерал Чајна", кога су власти довеле“ из а да учествује у преговорима, пошто му је смртна казна замењена доживот-

ним затвором, биће поново враћен у тамницу,

ЊЕ

Харантозо, припи 3:1, Штипек, креј чова — Шило, Розеану 31.

треће коло: Долинар, Вертл Мајлс, Шахијан 35: Опимура, Ватанабе — Вотринц, Николић 31.

|

„Југославија“ освојила

екипно првенство Србије у мачевању

Сомбор, 11 априла (Танју.)

У Сомбо је завршено такмиче“ ње у мачевању за екипно првенство Србије.

Прво место у свима дисциплинама освојила је мушка екипа омладинског мачсралачког клуба „дуто“ славије" из Београда. МЕ

Женска екипа „Црвене звезде освојила је прво место у флоретом.