Општинске новине

370

Београдске олштинске новине

јући све од себе, исто онако као против Енглеза. Навала за навалом су се ређале и сваког минута се очекивало изједначење. Тада су се догодили немили инциденти који су покварили ову лепу утакмицу и ускратили нашем футбалу још један значајан успех. Највећи кривац за све оно што се догодило на терену био је белгијски судија Лангенус. Њега, иначе, сматрају за једног од најбољих судија на свету, али овога пута он није оправдао своју репутацију, Судио је веома лоше и то на штету домаћих играча, што је много огорчило гледаоце нарочито када је досудио једанаестерац против нас, који је, срећом, Меаца промашио. Сама утакмица била је веома узбудљива, као ретко која. Док су Италијани у првом полувремену водили главну реч, наши футбалери су у наставку игре извели безброј успелих и лепих комбинација и знатно су својом изврсном игром надмашили званичне прваке света. Они су последњих пола сата играли тако лепо, брзо, ефикасно, свим срцем, да је публика била одушевљена. Италијански футбалери нису могли да издрже паклени темпо. Они су тада почели да примењују разне професионалне трикове како би сачували своју победу. У томе су успели захваљујући слабом судији, који није био довољно енергичан и није умео да спречи све оно што се доцније догодило.

Против Италијана играо је исти тим који је савладао енглеску репрезентацију. Најбољи су били оба крила Глишовић и Перлић, који су били носиоци свих навала наше екипе. Штета је што се још у првом полувремену није играло против њих, јер би у том случају резултат био сасвим другојачији. Одличну игру дао је и центар-халф Драгићевић. Он се развио у одличног футбалера, иако од скоро игра у првом тиму БСК-а. Нзему је ово била друга утакмица за државни тим, па ипак је био један од најбољих на терену. Славни Пиола, један од најбољих вођа навале у Европи ,није могао поред Драгићевића скоро ништа да уради. То је толико нервирало овог одличног играча да се често заборављао и правио инциденте, због којих је требало још у првом полувремену да буде удаљен са терена. Победе у Средњоевропском купу Тек што се завршила сезона међународних утакмица отпочело је важно интернационално клупско такмичење за средњоевропски куп. У овој конкуренцији учествују ови клубови: из Италије: Болоња, првак и Амброзијана, куп победник; из Мађарске: Ујпешт, првак и Ференцварош, други клуб на табели; из Чешке: Спарта, првак и Славија, другопласирани клуб на табели; из Румуније првак Венус и наш државни првак БСК.

Са утакмице БСК — Славија, други гол за Бск који је постигао Божовић

* Иако је резултат негативан 1 :2 наша репрезентација је, не само пред гледаоцима који су присуствовали утакмици већ и пред скоро целом Европом, изишла из овог сусрета као морални победник. То је била сатисфакција нашем футбалу који се налази у сталним и брзом вапретку.

У првом колу наши футбалери састали су се са прашком екипом Славијом. Прва утакмица требало је да се одигра у Прагу, али су немачке власти биле забраниле одржавање спортских утакмица у Прагу за извесно време због утакмице Берлин—Праг, коју су Чеси добили са 2 :0. На овој утакмици Чеси су тражили још голова и то је био разлог забране