GRUPA C

uuu ML SL ar LL O ap a: 1 CA LJ ya a 2 JL | a TNNNKIKUTINA,

U premijeri na EP plavi srećno izvukli bod protiv Slovenije

Poriviij ilesetonice

Specijalno za Danas Jugoslovenska rerpezentacija osvojila je samo bod u prvom meču na EURO 2000. protiv Slovenije - 3:3 (0:1), ali je i to, s obzirom na sve što se dešavalo na Gradskom stadionu u belgijskom gradu Sarlroa, puna kapa. Mijatović i drugovi više od jednog sata igrali su očajno i dozvolili rivalu da povede sa 3:0, i tek kada je isključen Mihajlović za šest minuta napravili su preokret i koliko-toliko popravili utisak. U većem delu susreta dominirali su Slovenci, kojima se osvetilo prerano opuštanje. Sjajno je odigrao Zlatko Zahović dok su u reprezentaciji Jugoslavije zadovoljili Ivica Kralj (i pored tri primljena gola) i dvostruki strelac Savo Milošević. Ostali su se „provukli“ na popravnom, bez mnogo šansi da

uz ovakvu igru prođu u drugi razred, pogotovu što su sledeći Tivali u grupi C, Spanija i Norveška, sigurno jači od Slovenije.

Jugoslovenski reprezentativci počeli su bez žara. Zeleli su, izgleda da u uvodnim minutima prvo vide s kim imaju posla pa da, zavisno od procene koliko može rival, tek onda „otvore karte“. Slovenci ništa nisu kalkulisali. Izuzetno agresivni, veoma brzi i odlično pripremljeni, odmah su krenuli ofanzivno i petnaestak minuta konstantno napadali. Već u četvrtom minutu Milinović je ozbiljno zapretio Mvici Kralju - lopta je proletela samo nekoliko santimetara od desne stative. Plavi su delovali tromo, neambiciozno, od njihove toliko pominjane tehnike nije bilo ničega. Britki i koncenrisani protivnici bili su pobednici u gotovo svakom duelu.

Posle Engleske kiksirala i Španija

Molina častio Nopnvežane

Katastrofalna greška golmana Moline u 65. minutu koštala je poraza reprezentaciju Spanije u prvom meču gTupe C protiv Norveške (1:0). Molinu je savladao Stefen Iversen tako što je pre njega došao do lopte koju je ispucao golman Mire i lobovao ga glavom sa 12 metara, i to je bio prvi gol koji je čuvar mreže madridskog Atletika primio u 8 reprezentativnih nastupa.

Uprkos ofanzivnim formacijama prvo poluvreme bilo je veoma siromašno, Igralo se uglavnom na sredini terena a i _jedni i drugi su se mnogo osla-

“ali na individualne akcije. Spanci su bili bliži vođstvu - prvo je Ečeberija u 9. minutu snažno šutirao sa 20 metara tik po-

pomena bile su topovski šut Frana sa 25 metara koji je Mire jedva odbranio iako je lopta išla skoro pravo u njega (54. minut), i već pomenuti gol Iversena posle kojeg su se Norvežani branili sa desetoricom (jedino je bio isturen rezervista Kerju) dok su Spanci jalovo napadali. Sve što su do kraja učinili bio je neuspešno izveden indirektan udarac u kaznenom prostoru Norveške dosuđen zbog toga što je golman Mire, po proceni sudije El Gandura, zadržavao loptu preko šest sekundi.

- lako su svi bili uvereni da će Spanija da pobedi verovali smo u sebe i to je nagrađeno Stefenovim golom. Savladali smo jednu od najboljih repre-

šnanija - Monveška 0:1 (0:00) ROTERDAM. STADION: De Kajp. GLEDALACA: 45.000. SUDIJA: Gamal El Gandur (Egipat). STRELAC: Stefen IVERSEN u 05. minutu. ŽUTI KARTONI: Ečeberija, Mičel Salgado (Španija), Bergdoimo (Norveška). _ SPANIJA (3—-1-2): 22. Molina - 2. Mičel Salgado, 3. Aransabal,6. Jero (kap) -4. Gvardiola, 18. Pako, 8. Fran (od 72' 16. Men-

dijeta), 21. Valeron (od 80' 7. Ivan Elgera) - 17. Ečeberija (od 72?

11. Alfonso) - 10. Raul, 20. Ursais 5 . NORVESKA (3—-3): 1. Mire - 2. BergdoImo, 3. Bragstad, 4.

Berg (kap) (od 59 16. Egen) - 7. Mikland, 14. Hegem, 19. E. Ba-

ke, 11. Skamelsrud - 18. Iversen (od 90' 21. Riset), 9. Flo (od 70

17. Kerju), 20. Solskjer

red levog roglja, deset minuta kasnije Ursais je odlično pucao glavom sa desetak metara ali je Mire odbranio, da bi sjajnu priliku propustio i Raul u finišu prvog dela, pošto je iskosa sa desetak metara šutirao kraj gola. Ipak, najbolju šansu imali su Norvežani - Solskjer je u 20. minutu glavom pogodio prečku, na centaršut Bergdolma. Drugo poluvreme je nastavljeno u istom stilu, s tim da je u drugih 45 minuta bilo još manje ozbiljnijih akcija i zrelih prilika. Jedine tri stvari vredne

zentacija na svetu i znaćemo da uživamo u ovom uspehu rekao je posle meča selektor Norveške Nils Johan Semb.

- Ništa nije izgubljeno jer smo se trudili naporno svih 90 minuta, stvarali smo prilike ali nismo imali sreće da ih realizujemo. Rekao sam igračima posle utakmice da takvim pristupom sigurno mogu da dobiju preostale dve utakmice u grupi, što će biti dovoljno za plasman u četvrtfinale - smatra Hose Antonio Kamačo, selektor Spanije.

Automobili · „x; tuđim a Učit? na ~ 421662 codtalo O greš - Trianka|

zaključavanje Stambeni i | muzika. poslovni prostor podizači prozora alarmi __ wa 1(400181 | di MilMaliai4 425 | zemeike onena

Slovenački adut Zlatko ZahoVić od prvog minuta bio je u glavnoj ulozi. Cesto se nalazio u povoljnoj poziciji i najviše puta bio u prilici da savlada našeg golmana. Konačno, u 23. minutu, prvotimac Olimpijakosa zatresao je mrežu Jugoslovena. Sve je izvedeno u dva poteza Karić je odlično centrirao posle prekida, utrčao je najbolji igrač Slovenaca i glavom ciljao u desni ugao. Zahović je imao stopostotnu priliku i u 34. minutu,

DRUGO K010: Iialija - Belgija (14. {un}, Svedska – Turska {15. jun

Norveška 1 10 D 1:03 Jugoslavija 1 O 1- 0 3:31 Slovenija. — 1 O 1 D 3:31 Spanija _ _1 O 0 10:10

nno-heli u finalii

U majstorici polufinala plej{ ofa prvenstva Jugoslavije u vaterpolu Partizan je sinoć na Banjici pobedio ekipu Jadrana i Herceg Novog sa 9:8 (1:1, 3:1) |2:3, 3:3). Crno-beli će u finalu igrati sa Bečejem, prva utaki mica igra se večeras u Bečeju dok je revanš na programu sutra na Banjici. O.N.

bio je sam pred Kraljem ali je naš golman sjajno intervenisao.

Deset minuta pre kraja prvog dela ı Boškov je video da ništa ne ide kako je zamislio. Mnogo pokretljiviji protivnik pretio je da će

„Jumaslavija - Sigvenija 8:93 ((:1)

SARLROA. STADION: Gradski. GLEDALACA: 10.000. SUDIJA: Vitor Manuel Melo Pereira {Portugal}. STRELCI: Savo MILOŠEVIĆ u 67. i 73. i Ljubinko DRULOVIĆ u 70. minulu za Jugosloviju, Zlatko ZAHOVIĆ u 23. 57. i Miran PAVLIN u 52. minuju zo Sloveniju. ŽUTI KARLN ba {Jugoslavija}, Milanič (Slovenija). CRVENI KARTON: Siniša Mihojlović {Jugoslovija)}. JUGOSLAVIJA [4-4-2}: 22. Kralj - 2. Dudić, 5. Đukić, 11. Mihojlović 21. Nad, - 4. Jokanović, 7. Jugović, 17. Drulović, 6. D. Slanković {od 36' 10. Stojković} - 8. Mijatović (kap} {od 827 20. Kežman)}, 18. Kovačević {od 52 9. Milošević)

. SLOVENIJA (3-5-2): 12. Dabonović - 3. Milinović, 4. Milanič (kap), 5. Galić - 7. Novak, 8. Ceh, 11. Povlin {od 73' 21. Povlović), 19. Karić {od 78' 20. Osferr) 10. Zahović - 9. Udovič {od

64 18. Afimović), 13. Rudonja

povećati prednost, selektor pla- gotovo je potpuno pokopao Mi-

vih zamenio je sporog i totalno nezainteresovanog Dejana Stan-

ran Pavlin već posle sedam minuta nastavka. Gol je bio repriza

kovića i uveo veterana Dragana onog iz prvog poluvremena. Za-

Stojkovića. Naš srednji red je nešto ŽiVnuo, ali bez efekta.

Nade šokiranih jugoslovenskih navijača na severnoj tribini

___Doneo preokret: Savo Milošević – -

hović je centrirao posle prekida, skočio je Pavlin i dok je uspavana odbrana Jugoslovena čekala spas's neba, lopta se koprcala u mreži. Brzo posle nokdauna stigla je i najava nokauta. Mihajlović je poklonio loptu Zahoviću na tridesetak metara od našeg gola a ovaj je bez problema ponovo matirao nemoćnog Kaalja.

iznervirani Mihajlović brzo je dobio drugi žuti karton i morao je u svlačionicu. Kako je igrao, bolje da nije ni izlazio na teren. Tek kad su ostali sa igračem manje, Jugosloveni su se

osvestili. Krenuli su napadački, realizovali jednu, naizgled polušansu (Milošević), brzo potom Drulović je na asistenciju Mijatovića postigao lep gol i koliko-toliko popravio utisak. 1 posle drugog gola plavi su nastavili brzim tempom. Na opšte čuđenje većine navijača, potpuno „Ubijenih“ očajnom igrom naše selekcije u većem delu susreta, Milošević je 17. minuta pre kraJa izjednačio (posle prodora i dodavanja Drulovića).

Bilo je prilika da Jugosloveni postignu ı pobednički golašan- su su propustili ı Slovenci - minut pre kraja Dudić je sa same golHinije izbacio loptu.

Cedomir Milinković

Boli kap Ajfelgva kula

Dragan Stojković Piksi: Posle svega što se događalo ovaj bod je velik kao Ajfelova kula. Tek kad smo ostali sa deset

*

igrača zaigrali smo kako treba i mora da igramo.

Slaviša Jokanović: Kod rezultata 3:0 hteo sam u zemlju da propadnem. Spasli smo bod, vratili se u igru. pouke iz svega moramo da izvučemo.

Srećko Katanec: Pobedu smo ispustili samo zbog neiskustva mojih igrača na ovakvim takmičenjima. Još jednom se pokazalo da protiv onakvih zvezda kakve ima Jugoslavija ni jedne sekunde ne smeju da opadnu koncentracija i tempo igre, čak i kada ostanu sa 10 igrača. Bilo kako bilo, skidam kapu svojim momcima, imali su 70 odličnih minuta i nadam se da će ı na sledećim utakmicama pokazati ovoliku srčanost.

Večeras (20.45) u Briselu Belgija - Balija

„Mrupi" ubacuju u HpiuDu hpzinli

Večerašnjim susretom u kome se na stadionu Kralj Boduen u Briselu sastaju lideri grupe B Belgija i Italija, počinje drugo kolo takmičenja po grupama na EURO 2000. Dakle, ispitivanje snaga, ako ga je uopšte bilo, sada je završeno i ustupa mesto borbi u kojoj jednostavno nema mesta kalkulacijama.

Međutim, i Belgijanci i Italijani obezbedili su pobedama nad Švedskom, odnosno Turskom određeni kredit pa bi nerešen ishod možda mogao biti po meri oba selektora. Tri boda takođe deluju primamljivo - ı Jednima i drugima pobeda gotovo da i teoretski obezbeđuje plasman u četvrtfinale pa će biti interesantno videti sa kakvim će pristupom dve selekcije poČetj DeG: |

- U Engleskoj smo eliminisani iako smo u grupi osvojili solidna četiri boda. Zato ovog puta želimo da za poslednju utakmi-

BELGIJA (4-3-1-2): 1. De Vilde - 2. Deflandr, 4. Stalens (kap), 3. Falgeren, 18. Van Kerkofen - 11. Ferhejen, 6. Vanderheg, 8. Gor - 7. Vilmots - 10. Strupar, 9. E. Mpenza.— |

ITALIJA (3-5-2): 12. Toldo - 3. Maldini, 13. Nesta, 5. Kanavaro - 11. Pesoto, 4. Albertini, 18. Fiore, 8. Konte (14. Di Bjađo), 17. Zambrota - 20. Toti (10. Del Pjero), 9. Inzagi _ SUDIJA: Garsija Aranda (Španija)

cu sa Švedskom ostavimo što manje dilema. Impresioniran sam onim što su Belgijanci prikazali na premijeri, ali mi smo reprezentacija Italije i smatram da smo kvalitetniji - kaže kapiten Paolo Maldini.

- Rober Vasež je za godinu dana na kormilu belgijske reprezentacije napravio odličan posao. Kao pojedinci, oni ne deluju impozantno, ali plaši me njihovo jedinstvo. U tome leži njihova glavna snaga -

· smatra plejmejker Stefano Fiore.

Da li će se ponovo radovati: Nesta i Toldo

Ovi rivali sastali su se u novembru u prijateljskoj utakmici u Lećeu, a Belgijanci su golovima De Bildea, Vilmotsa ı Gora slavili sa 3:1. „Azuri“ ne znaju za pobedu u međusobnim mečevima već 23 godine.

Sto se liče sastava timova, VaseŽ Se opredelio da na poziciji levog beka Filipa Leonarda zameni Niko van Kerkofen, dok u taboru Italijana postoje velike šanse da na teren istrči jedanaestorka koja je bila prilično neubedljiva u nedelju protiv Turaka. Znak pitanja stoji kod imena Antonija Kontea zbog lakše povrede, dok se Alesandro Del Pjero preporučio Dinu Zofu odličnom igrom tokom samo dvadeset minuta koliko je proveo u igri. Ako on započne meč, najverovatnija „Žrtva“ biće Frančesko Toti. 1. B.