| |

= ср

ИУ ___---===и

Јуче су одржани избори за град-

ски и реонске народне одборе у Београду. Масовним учешћем на изборима, свечаним и радосним расположењем које се у току избора манифестовало на свим местима Београђани су још једном дали доказа своје високе свести и велике љубави према народној власти, Народном фронту и његовим руководиоцима, и изразили решеност да учврсте своју народну власт, основу и гарантију даљег јачања и изградње земље. Јучерашњи избори претстављају нову победу радног народа родољубивог Ббограда на путу изградње боље и срећније будућности. Већ први резултати избора у раним јутарњим часовима потврдили су само оно што се већ по току предизборне кампање могло закључити, а то је масовно учешће на изборима, велика живост и свечано расположење с којим су они вршени. НА МНОГИМ БИРАЛИШТИМА ВЕЋ ДО 9 ЧАСОВА УЧЕСТВОВАЛО ЈЕ ДО 407, БИРАЧА

Избори су почели у седам часова. Већ од раног јутра могле су се видети пред многим бирачким местима групе грађана, који су дошли да гласају. Сама бирачка места била су свечано украшена заставама, ћилимима и сликама маршала Тита и претседника владе Народне Републике Србије др Благоја Нешковића, окићена зеленилом и цвећем. Између 8 и 9 часова пред сваким изборним местом стајали су редови бирача, који су дошли да што пре изврше своје грађанско право. Пред многим бирачким местима одјекује песма и свирка, разлежу се поклици, игра народно коло. Спонтано им одушевљено омладина изражава своју радост.

По свим реонима, на многим бирачким местима, проценат гласача у раним јутарњим часовима креће се од 20—40% и више. У Другом реону, у 56 изборној јединици, гласало је до 9 часова 30 бирача, У Четвртом реону, у 32 изборној јединици до 9 часова гласало је 350, а на свим изборним јединицама насеља Савинац 36%. У Петом реону, на изборном месту број 37, у улици Господара Вучића, гласало је до 9 часова 44, бирача. Ту су гласали већином радници из предузећа и фабрика „Беометал“, „Микрон — Нестор“ и других. Пред изборним местом, преко целе улице, развило се велико коло. Загрљени, играју заједно омладинци, војници и радници, Булеваром Црвене армије разлеже се песма и свирка. Пролази велика група омладинаца постројених у редове. Они носе заставе и цвеће и снажно певају уз пратњу хармонике. То је група нових регрута који после гласања одлазе на зборно место.

МАРШАЛ ТИТО ГЛАСАО ЈЕ НА БИРАЛИШТУ БРОЈ 42 У СЕДМОМ РЕОНУ

Већ рано проценат гласања нарочито је велики у перифериским.; и радничким насељима, на Карабурми, Чукарици, у Маринковој Бари. На биралишту у фабрици шећера на Чукарици до 10 часова гласало је око ТО. Ту гласају радници са

22

,

| бродоградилишта и из фабрике шећера. | _У Шестом реону, у Маринковој Бари, на биралишту број 24 гласало је до 11 часова 58%. На биралишту број 58 гласало је 50%. Пред школом у којој се врши гласање | омладина игра и пева.

На Сењаку у Седмом реону, на бирачком месту број 36, до 10,30 часова гласало је 75 бирача. Пред биралиштем се налазе неколико аутомобила такси-шофери са великим белим цедуљама: „Возимо бесплатно болесне и изнемогле“. На дан избора београдски такси-шофери хтели су да допринесу да резултат избора буде што већи.

На биралишту број 42 у Седмом реону гласао је око 10 часова и маршал Тито. На биралишту број 37 гласали су претседник Президијума Народне скупштине ФНРЈ др Иван Рибар и министри савезне владе Милован Ђилас и Фране Фрол. За време њиховог бављења на биралишту маса окупљеног народа приредила им је бурне и одушевљене овације.

-На биралишту број 59 до 8.30 часова гласало је 20%. На гласање је дошла и деведесетогодишња старица Ана Буњевчевић. Изјавила је жељу да гласа па су је укућани довели на биралиште.

У Општој Државној болници је такође веома живо. Испред бирачког места свира музика, игра се и пева. Службеници и болесници заједно манифестују. Многи болесници, који могу да иду, отишли су да гласају у своје изборне јединице у град. . ,

На свима бирачким местима у Београду већ до подне гласало је преко 60% бирача.

У Трећем реону до 9 часопа гласало је 6.644 бирача. У Шетом реону гласало је до 9 часова 6.954 бирача, односно 23%, У Шестом реону до 11 часова гласало је 10.238 бирача, односно 467, а у Седмом реону до 10 часова 45/, од укуппог броја бирача. “

СИНОЋНИ НЕПОТПУНИ РЕЗУЛТАТИ ГЛАСАЊА

У 4 часа по подне проценат гласалих бирача у појединим реонима износио је од 70 до 85. Тако је до 4 часа гласало: у Првом реону 76%; У Другом реону 70%; у Трећем реону та; у Четвртом реону око 76%, у Шестом реону 72,5 и у Седмом реону 749.

Према даљим непотпуним подацима резултати избора у појединим реонима су следећи:

У Првом реону по завршетку избора гласало је укупно 24.512 ·односно око 907, уписаних бирача (недестају подаци са три бирачка местај; у Другом реону до 18 часова гласало је око 820; у Трећем реону до 7 часова гласало је укупно преко 927/% у Четвртом реону до 18 часова гласало је преко 86%; у Петом ресну до 18 часова проценат гласалих износио је око 917/%5 у Шестом респу гласало је укупно 22.632 односио 89%; од укупног броја уписаних бирача; у Седмом реону крајњи резултати избора износе 88'/.

После пребројавања куглица, резултати избора у свим реонима показали су да је огромна већина бирача гласала за кандидате Народног фронта. у

У Седмом ресну гласачи с пажњом прате резултате гласања који су

истицани свакога часа

Свечана

прослава

• Освободилне фронте у Београду

У просторијама. Дома културе ТГрећег реона у Београду,, Култур но-просветно друштво „Франце Розман" приредило је свечану прослаВу годишњице Освободилне фронте.

Свечаној прослави присуствовали су потпретседник Президијума Народне скупштине ФНРЈ Јосип Рус. министар просвете Народне Републике Словеније Лидија Шентјур. претседник Планске.. комисије Народне Републике Словеније Сергеј Крајтер, потпретседник Народног фронта Београда Вељко Петровић. као и претставници масовних и културних Организација...

Претседник Комитета за школе и науку владе ФНРЈ Борис Зихерл говориб је о значају Освободилне фронте. Он је у првом реду истакао велику улогу Комунистичке партије Словеније, коју је она оди: гтрала у ослободилачкој борби словеначког народа. Пошто је укратко

изнео историјат народноослободилачког покрета словеначког народа, он је изнео данашње задатке Освеободилне фронте Словеније у вези остварења петогодишњег плана и привредне изградње земље, На крају је предавач подвукао потребу уске сарадње са братским Совјетским Савезом.

Повратак југословенске делегације са заседања Интерпарламентарве уније Делегација Народне скупштине ФНРЈ која је у Каиру учествовала У раду Интерпарламентарне уније вратила се јуче пре подне у Бео-

_ град.

У делегацији су се налазили претседник Савезног већа Народне скупштине ФНРЈ Владимир Симић и народни посланик Дервиш Тафро.

[' ТАКСА ПЛАЋЕНА У ГОТОВУ

плаћање _ репарација ~ немачке агресије — изис Торез. .

СПОВИЋ: Сусрети У

еза у-

, , КонЈучерашњом победом тим ,„„Партизана'' савладао је све озбиљније __

Једини гол на утакмици „Мартизан“ — „Црвена звезда"

Јучерашње утакмице Савезне лиге за футбалско првенство Југославије до=

вело је следеће резултате:

У БЕОГРАДУ: »Партизан«—»>Црвепа звезда« 1:0 (0:0).

У СПЛИТУ: »Хајдук«—»Будућност« 1:1 (0:0). 5

У СУБОТИЦИ: »Спартак«—>»ЖЖелез ничар« 0:0.

У НИШУ; »Динамо«—>14 октобар« 2:1 (1:0).

У ТРСТУ: »Црвена локомотива«— »Понинана« 4:0 (0:0).

НА РИЈЕЦИ: »Кваренр«—»Победа « 3:0 (1:0).

Победом над „Црвеном звездом" преимућства најближи титули првака Југославије, Нема скоро ника-

квих изгледа да би га неко могао престићи.

„Партизан" је са четири бода

Иначе, јучерашње коло било је коло највећих изненађења од почетка такмичења Савезне лиге. Сем победе „Динама" и, унеколико, победа „Кварнера", сви остали резултати претстављају изненађења, а на-

рочито у Сплиту и Суботици,

На игралишту Централног дома Југословенске армије одиграна је дерби утакмицљ футбалског првенства Југославије у којој је „Партизан“ победом од 1:0 над „Црвеном звездом“ скоро осигурао назив футбалског првака Југославије,

Прец судију Петрића (Ријека) су тимови у следећем саставу:

„Партизан“: Миколић, Брозовић, Чолић, Паићи, Чајковеки, Атанацковић, Рупник, Михајловић, Фирм, Бобек, Симоновеки,

„Црвена звезда“: Ловрић, Белеслин, Ле-

изишли

тровић. – Станковић, Дракулић "Њајић, Диклић, Шапинац, Томашевић, Дреповац, Штећеров.

Једини гол пао је у 18 минуту другог

полувремена преко Симоновског, Гледалапа 20.000,

Од јучерашње утакмице зависио је

пласмап „Партизана“ и „Црвене звезде“. Зато је она била узбудљива првенствена игра са много критичних ситуација пред једним и другим голом, а понекад. на рочито за време премоћи „Партизана“ У другом полупремену, обиловала је лепим потезима који су били плод зреле игре. „Црвепа звезда“ била је у првом полувремену онасан противник, али друго полувреме припада; потпуно „Партизану“ који успева да у том делу игре постигне поседу, „Црвена звезда“ извела је доста неуједначеи тим; олбрана је била далеко бољи део. И код „Партизана“ одбрана са одличним Чајковским била је на Висини, алш је по о павални ред далеко опаснији од противничког. У првом и другом полувремену било је много узбудљивих момената и гужви пред головима из којих

______________ ~ ~ _ _-____-_____-_---

„Динамо“ — „14 октобар“ 2:1 (::0)

Ниш, 27 априла

Данас по подне одиграна је футбалска

утакмица Савезне лиге између загребачког „Динама“ и домаћег тима „!4 октобир“. „Динамо“ је наступио без Велфла, Логена и Монсидера, а „14 октобар“ сл својим најбољим тимом. После — углавном равноправне. игре у првом полувремену, домаћи играчи „4 октобра“ били. су 2сетно надмоћнији, али упрков томе због неспоразума између голмана Јовановића и бекова гости су постигли победоносни

гол. Једини гол у првом полувремену. који је постигао „Динамб“, био је аутогол центар-халфа Јовановића у 835 мин. У другом полувремену дали су голове Цимерманчић у 18 и десна полутка „14 октобра“ Тинић у 30 минуту. Код „Динама“ најбољу игру је пружио центар-халф Хорват, и десно крило Цимерманчић, док су код „14. октобра“ играли добро; лева страна одбране Стаменковић и Поповић, Судио је објективно Чолић из Београда.

оф Б——

„Спартак"' – „ГНелезничар“ 0:0

Суботица, 27 априла

По врло лепом времену пред 4.000 гледалаца одиграна је утакмица савезне лиге између „Спартака“ из Суботице и „Желевничара“ из Сарајева. Ма да је игра била врло занимљива она се ипак завртшила без голова. Првих 25 мипута „УЖКелезничар“ је стално нападао на гол „Спартака“ све док се „Спартак“ у другој половини првог полувремена није средпо п прешао у противнапад. У другом полувремену „Спартак“ је био у сталној надмоћносли и технички је играо боље од „Жеелезничара“ што је „Железничар“ ладокнађивло борбеношћу. Мако је технички бпо,стално пнадмоћан и показаа бољу и повезанију игру; због неефикасне навале „Спартак“ није успео да постигне гол, тако да се утакмица завршила нерешеним резултатом 0:0.

Код „Спартака“ су се истакли Белеслин, голман Елег. А код „Железничара“ врић и Мамић,

Утакмицу је судио Чичановић, из Београда. добром игром Шимоковић и Голац, 10-

<>

Отварање првенства Еврепе у кошарци

„Кванеј“ — „Победа“ 3: (::0)

Ријека, 27 априла У присуству преко 5.000 гледалаца одиграна је футбалска утакмица за првенство савезне лиге између „Кварнера“ са Ријеке и „Победе“ из Скопља. После надмоћније и боље пгре кроз цело време „Кварпер“ јео победио са 8:0 (1:0)

У првом полувремену „Кварнер“ је играо боље у свим линијама, а нарочито халфови. Међутим навала „Кварнера“ ни је искористила многе повољне шансе, и зато није дошло до већег резултата У првом делу игре. Играчи „Победе“ играли су брзо и пожртвовано, јали се нису сна-

шли на кратком игралишту, Цео тим „Кварпера“ играо је добро а

нарочито су се истакли Јозо Матошић, Стефановић и Петронио., У тиму Скопљанапа најбољи је био голман Поповић, који је спасао свој тим од већег пораза.

Голове су дали: у #25 Јукезе а у дру“ гом полувремену у 12 Лауренчић и При врат у 15.

Судно је Вишњић из Загреба.

СССР — Југославија 50:11 (23:8)

(Опецијални извештај „Борбио)“ Праг, 27 априла

Јутров у 9:30 часова попео је европски тламтионат у кошарки. Пре самог отва-

рања одржана је утакмипа женских тимова Чехословачка = Пољска, _Која се завршила убедљивом _ победом Чехосло-

вакиња

Такмичење је почело свечаним отварањем, коме су присуствовале све екипе лостројене у великој дворани „Сокол“ Винохради у присуству Око 7.000 гледдлапа, Све карте за овал тамппонат биле су потпуно распродате за све дане,

За овим је одржана утакмипа памеђу СОСР и Југославије, За Југославију су наступили: Гркинић, Поповић, Гец, Оливијери, Мунћан, Ковачевић, Милојковић, Марјанбвић, Роклипе, Калембер, За СССР Коркија, Батаутас, Мојсејев, Колакаукав, Ушаков, Пулам, Колпаков, Лисов, Конев, Алексејев,

Резултат утакмицо је 50 (23:89) за СОСР Пепревентанија ОСОГ несумњиво је једла од најбољих на такмичењу, уго-

словенска репрезентаци у првих 15 миуколико је

нути држала се добро, пли време олмипало све се вите увиђала техничка и тактичка надмоћност репре-

вентације СССР-а, Ови репрезентативци СССР-а су били виши растом од сваког појединца наше репрезентапије, _Ната репрезентапија борила се од почетка до краја са пуно пожртвовања, али нига могла _ побољитати _ резултат у игри са технички бољем реићезентапијом ССОР-а. У репрелзентапији СССР отекачу техником свакако Коркија, Батаутас _ Колакаукас, За Југеланију“ постигли су котепе: Гркинић 5 Пер 2 Мушћап 2 и Марјановић 2, За ОССР Коркија 19, Бутаутас 18, Мојсејев 0, Колакпукас 2, Уштаков 2.

Бугарска — Аустрија 50:18 (278)

По подне у.15 часова почела је утаке= мица између Бугарске и Аустрије, Гепрезентацим, Бугарске, Коју знамо са прошлогодишњег Балканског шампионата, о-

приликом, иако је постигла велики резултат, далеко заостаје од прошлогодтпње (ћорме својих играча, Гезултат је 56:13. Прво полупреме 27:4. Репрезентација Аустрије могла би се упоредити ба секцијом кошарке нашег _ фискултурпог друштва „Металац“ из Београда, Интересантно је напоменути ла су Аустријанпп од 13 кошева колико су постигли, 9 кошева постигли из пенала.

вом

Пољска — Румупија 51:32 (19:12) Завршено је прво полувреме између Пољске п Румупшје са резултатом 19:12 За Пољску Италија — Албанија 60:15 (22:11) с. Ч.

(

ЛУШИИПРСА РЕПРЕЗЕНТАНИЈА, ЗВАГРЕ БА ПОБЕДИЛА ЈЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ у ТРСТА СА 4:0 (30) 5 'Грет, 27 априла У прелигри утакмице савезне лиге између „Локомотиве“ и „Понпиане“ састале су се јуниорске репрезентације Трста и Загреба, После веома лепе, живе и тех» нички деолеране игре побелио је тим Загреба са резултатом 4:0 (8:10), Голове су лали: Колпковић 2, Кашвер и Жигмунд,

ШТА СЕ ИГРА ИДУЋЕ НЕДЕЉЕ

У недељу, 4 маја, играју се утакмице деветог кола Савезне футбалске лиге. Распоред је следећи:

У Београду: „Партизан“ — Железничар“ (4:0)

У Загребу: „Дипамо“ „Понциа= на“ (40) п „Локомотива“ „Металац“ (0:2)

У Сплиту: „Хајдук“ — „Победа (1:1)

У Суботици: „Спартак“ — „14 окто= бар“ (1:52)

висине. енигматике анвнаииииа.

· државе у

су лако могла оба тима да повисе ревултат. Прво полувреме протекло је без голова

„Партизан“ имљ почетни ударац. Игра је прилично нервозна Н непрецизна. „Партизан“ се први сређује и у 'У минуту из води опасну навалу; Михаиловић се до“ копаб лопте пред самим голом „Црвене звезде“ и полувисоко пуца у угао, али Ловрић лепим скоком хвата, То је била зрела ситуација из које је „Партизан“ могао да поведе. „Црвена звезда“ наваљује али су напади „Џартизана“ лепши и опаснији. Томашевић, који данас није дао уобичајену игру, пуца два пута узастопце главом на гол „Партизана“. Чолић је доста несигуран а и Шећеров успева на левом крилу да пређе Врозовића. Маједначење скоро није постигнуто у 18

минуту. Голман „Партизана“ Николић проммџио је једну. високу лопту коју Томашевић пласирф главом, али Брозо-

вић у последњем тренутку избацује, „Црвена звезда“ донекле је повезала своје редове, Ловрић у неколико наврата одличном интервенцијом спасава свој гол. Темпо је необично јак и очито је већ сала да ће победити тим који издржи до краја. Дреновац је у 30 минуту сам пред голом „Партизана“ пуцао високо преко стативе. Даље игра постаје мање узбулљива, без нарочитих комбинација. »„Партизан“ пред крај има више од игре.

Добра игра „Партизапа“ у другом полувремену

Друго полувреме протекло је у знаку падмоћности „Партизана“ који је бољом игром постигао једини погодак на утакмици и заслужено је решно у своју корист, Не може се рећи да „Црвена звезда“ није до краја играла пожртвовано и чак повремено била веома опасна, али „Партизан“ је имао много више од игре.

У овом делу истиче се нарочито Чајковеки коги је успешно задржавао све покушаје Томашевића да продре:до гола. Петровић је једва успео у 14 милуту ла омете Рупника који је снажно пуцао поред гола. У тиму „Црвене звезде“ слабо играју оба крила и десна полутка,

Једини гол пао је У 18 минуту после успеле акције Симоновског који пупа на тол, лопта погађа Станковића у леђа и улеће поред немоћног Ловрића у мрежу: 1:0 за „Партизан“. „Црвена звезда“ у току од 10 минута даје последње напоре да изједначи резултат али безуспешно, Пропадају лепе акције Томашевића и Дреновца. „Партизан“ диктира темпо али греши у тактици спроводећи високу игру.

Симоновски и Бобек пред крај А о

до гола, међутим Ловрић зауставља, ! следњи минут могао је да донесе изјелначење. Станковић је на левом крилу

пролро до самог гола и оштро тукао на врата, али Шиколић сигурно хвата, мо ж

„Партизан“ је јучерашњом игром показао да је најсталнији лигашки тим и да 6 правом може очекивати пазиво првака футбалу. Добру игру лали су Чајковеки _ Николић, АБобек п Симононски, играо је борбено и

код „Партизана“ танацковић, Палфи, Тим „Црвене звезде“ пожотвовано, као ретко кала. У олбрани су били добри сви осим Белеслина, док се у навалиом реду није нико истипао. Сулија Петрић са Ријеке водио је игру ауторитативно али без довољно искуства.

„Хајдек“ — „Будућност“ | 11 (0:0)

Сплит, 27 априла

По врло лепом времену пред 3.000 гледалаца „Будућност“ из Титограда наступила је први пут у Сплиту противу сплитског „Хајдука“, Првогорски футбалери били су топло поздрављени,. „Хаг дук“ 3 од првог момента игре прешао у навалу, али одбрана „Будућности“ успела је да сачува свој гол, то се полувреме завршило нерешено 0:0 У другом полувремену игра је била много живља. „Будућност“ је наметала „Хајлуку“ високу игру, која му није одговарала: У 12 минуту Челебић са 20 метара снажним шутом постиже први гол за „Будућност“, „Хајдук“ је прешао у напад да изједначи резултат што му је успело тек у 33 минути преко Мрчића. У 48 минути „ВБудућност“ је постигла и други гол, који судија Маричић није признао због „офсајда“ ма да је био врло сумљив. Зл пело време игре „Будућност“ и „Хајдук“ били су равноправни противници, _ тако да је резултат реалан. бо судио Маричић, из Дубровника.

ФУТБАЛСКО ПРВЕНСТВО НАРОДНЕ РЕПУБЛИКЕ МАКЕДОНИЈЕ

„Македонија“ (Скопље) — „Гоце Делчев" (Прилеп) 6:2 (4:0), :

„Јединство“ (Скопље) — „1! октобар“ (Куманово) 11 (11).

„Работнички“ _ (Скопље) — „Љуботен“

(Тетово) 2:2,

Утакмицу је сла-.

препрене за освајање назива првана државе

ТАБЕЛА СЛАВЕ син ФУТБАЛЉКЕ ЛЕ,

Партизан _ 21 2 5516

Црвена ввезда 21 18. 14 60:18 Ма Дипамо 21158 8 5781 (Е Хајдук 21 13 4 4 46:18 80. (2) | Металац 21 128 6 38:24 27. (19) Опартак 2: 867 33:20 22 К20) Победа 218 5 8 87:04 #У1 (21) Кварнер . 2: 579 2028 17 (20) Будућност 21. 5 51 84:48 15 (27) Понцијана 21' 8. 1.198: 24191 15 '.(20). Ц. локомотива 21 6 4:11 25:30 14. (26) Железничар 21 4 4138 2247 12 (30) 14 октобар 21 3,513 20:58 11. (81) Нафта 21 3 018 13:78 ,6: (36)

„Цивена Локомотива“ „Понкцнана“ 4:0 (0:0)

Трет, 27 априла, Ланашња првенствена утакмица савезне лиге измећу „Црвене локомотиве“ и

„Понипапе“ па 'Трета дала је два потнуно различита дела игре, два начина игре, високе и ниске. У првом делу игре „Полпнана“ је била за читаву класу надмоћ= нија. „Локомотива“ је играл» у првом делу подређену пгру, само захважујући оштрој п борбеној одбрани први део пгре завршава се без згодитака, 3

У лругом полувремену „Прпена локомотива“ мења начпи нгре п нгра по вемљи, Колико је тим „Поппилне“ бпо бољи у првом полупремену утолико је тим „Локо= мотиве“ бно бољи у другом. Проволећи пгру по земљи он је бло далеко 'бољи, изузев раздобља између петнаестог и мвадесетог минута, када је „Понпнана“ била равноправан противник. Искуспи играчи навале „Локомотиве“ искорпетили су све повољне ситуације и постигли четири згодитка, Мако је „Локомотива“ побелила са ре"лтатом 4:0. „Понциана“ је играла добро ј равноправан противник узевши у обзир пелу игру. Победио је систем пгре по земљи који не олговара игри „Понцлапе“, У тпму „Локомотиве“ грло добро су играли Ожеговић. на беку, Анлрочец на линији, а у навали је добар био Божетић и Позојевић. У тиму „Попипане“ мн њи је био 'ћанпни, затим Прамарин, бек Корбато, а у навали је био веома опасан центар Ковачић Голаве су дали: Жигман два Позојевић и" Крнић.,

Судио је Милеса са Ријске.

потпуно

ПРВЕНСТВО ЈУГОСЛАВИЈЕ У КРОСУ Ђорђе Стефановић

првак лрмжмаве

Осијек, 27 априла,

У Осијеку је дапас одржано такмичење у крос-контрију за првенство ФИРЈ. Такмичење је одржано на четири стаде од 400, 2.000, 2.500 по 10.000 метара, Настуни= ло је 250 ијбољих лакодтлетичара-тркача из севих. народних република сем Народне Републике Црне Горе, _ 4

У првој трци која је отпочела у 10 часова пре подне учествовало је 70 такмичарки на стази од 2000 метара. Победила је Тинка Ивановић из ФД, „Олобода“, из Суботице. Пред циљем се водила оштра борба. Водила је Дујмушић из Фед, „Бла-

вен“ — Борово, пили је воћство преузела Тинка Ивановић Фед. „Слобода“ — Суботица и стигла прва на циљ. Друга је Дујмушић п трећа Драгица Агреш ФД.

м„Алагшвар“ — Цеље.

Па стази од 2.500 метара такмичило се 80. фискултурника, До пред сам циљ водио је Кошута (Фед. „Младост“ — Загреб), али је њему позлило и први се пласирло Влада Прелог из Фед. „Кладивар“ — Цеље. Он је прешао стазу у времену од 810 секунди. Други је стигло Драгослав Грујић Ф. л. „Металац“ — Београд у вре-

мену 8:12, Минут касније стигао је на ПИиљ

Мапијан Кос (Фед. „Полет“ — Марибор). Последња трка била је пнајузбудљивиа. Па стази од 10.000 метара требало је да св одлучи ко ће посити назив првака ФИРЈ у кросу ва 147 годину. Са мајвећим бројем такмичара био је заступљен у овој трци тим Централног дома Југословенске армије „Партизан“, У трпи је

укупно учествовало 40 фискултурника, У току целе трке на челу се налазно Ђорђе Стефаповић (МТартизан“), Он је у. нремепу 831 02 стигао на ппљ 200 метара

пре осталих Други је Михалић (ОСФЛ „Младост“ — Загреб),.у времену од 23510 а треће место.је осво'ло Цера; (ПЛДЈА

„Партизан“) за 29:85. Девет секунди касмије на циљ стиже и Тимотијевић (ПДДЈА.

„Партизан“), овогодишњи првак Армп;:а У кросу, Терен по коме је одржано кров такмп-

чење био је лош, Организација кроса била је добра.

Од танмичзра је победио Бертонцељ Јоже а од танмичарни Натнинк Вида

Мојетрана, 27 априла

У вези прославе тестоголишњице оснивања Освободилне фронте Словеније данас је одржано традиционално емучарско такмичење названо Триглавски спуст. Тиме су наши најбољи смучари дали видног поштовања годишњици Освободилне фронте,

Ове године снежне прилике су биле веома добре и зато је стаза била нешто лужа него прошле године, и,то да женске 8 километра, а ва мушке 6 и по километара. Стаза је ишла са Ржи испод Рјавине преко' Аппенце у Горњу Крму и на циљ изнал Дебеле Букве, Женске су пмале старт испрел Ржи, а циљ у Горњој Крми Стаза је била због јужног енега тешка „особито у другом делу, За пласман је одлучујуће било мазање, што се

видело и по томе што су имали слаби очекивало,

неки фаворити пласман нега што се то

Женске: Катник Вила! („Грогорчиче, Јесенице) 5:55 Луканц Даринка (Тржич) 5 Сребренић Лидија (Торипај 6:20: Оак Мета (Шкофја Лока) 7:04; Вал Анпца (Крањ) 7:34; Похар Силва („Грегорчич“) 8:02,

Мушки: Бертонцељ Јоже (Југословенска армија) 5:08,8: Крмељ Јанко 8:11,2; Лу канц Славко (Тржић) 8:30,0; Прачек Шипил 8454: _ Зубан Франци | („Грегорчич“) 8574) Финжгар Руди (Бегуње) 0:05,4: Лангуп Јоже 0:28,8 Магушар Марјан (СЈугословенска армија) 0:36, _ Челина — Јанко („Кладивар“, Пеље) 9:37,0: Хлалнне Дамњап („Енотност“, Љубљана) 9:38,6,